Petek Bakımı

Kış aylarında evin ısısını sağlayan peteklerin de kombiler gibi bakıma ve temizliğe ihtiyaçları olur. Bakımı ve temizliği yapılmayan petekler kış aylarında tam olarak ısınmaz ve bu da enerji tüketiminin fazla olmasına neden olur. Vaillant Petek Bakımı ile siz de kış aylarında peteklerinden tam bir performans alabilirsiniz. Mutlaka evinizde bulunan peteklerin yılda en az 1 defa temizliğini ve bakımını yaptırmalısınız. Çünkü sürekli peteklerin içerisinde su devir daimi olduğu için kireçlenmeler meydana gelebilir. Bu kireçlenmeler de zaman içerisinde su devir daimini engellemeye başlar. Bu durumda hem petekleriniz ısınmaz hem de kombinizde arızalar meydana gelebilir. Bu durum da size4 yüksek doğalgaz faturaları olarak geri dönebilir.

Vaillant Petek Bakımı servisi olarak sizlere bu konuda kısaca bilgi vermek istiyoruz. Sürekli içerisinde su devir daimi olan petekler, kireç ve tortunun dibe birikmesi sonucunda ısınmamaya başlar. Düzenli olarak peteklerin havasının alınmaması da peteklerin verimli ısıtmamasında diğer bir etkendir. Çünkü devir daimi engelleyen diğer bir neden de peteklerde biriken hava ve bu havanın alınmamasıdır. Böyle durumlarda kombiye en uzak olan petekler tam olarak ısınmaz ve evinizde hissedilir bir ısı kaybı meydana gelir. Başka bir nedense suyun azalması ve basıncın düşmesidir. Basınç azlığından kaynaklanan petek soğuması durumlarında da mutlaka peteklere su ilave edilmelidir. Peki bunu kime yaptırabilirsiniz?

Evinizin ısınması için gerekli olan kombi ve peteklere kesinlikle kendiniz müdahalede bulunmayın. Petek bakımı profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir iştir. Bizler Vaillant Petek Bakımı servisi olarak uzun yıllardır bu konuda siz değerli müşterilerimize profesyonel servis hizmeti veriyoruz. Modern cihazlarımızla ve uzman ekibimizle verdiğimiz hizmetten yararlanmak için siz de günün 24 saati çekinmeden bizleri arayabilirsiniz. Uygun fiyat garantimiz sayesinde firmamızın hizmetlerinden memnun kalacağınızın garantisini de sizlere veriyoruz. Kombi ve petek bakımınızı kesinlikle profesyonel olmayan kişilere yaptırmayın ve kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmayın. Bu cihazlara bilinçsizce yapacağınız müdahaleler cihazınızın daha çok arızalanmasına neden olabilir. Zaman kaybetmeden bizi arayın ve sorununuza anında çözüm üretelim.