Vaillant Kombi Arıza Kodları

Nis 21, 2015   //   Yazar: Vaillant çağrı merkezi   //   Vaillant arızaları ve çözümleri  //  Yorum Yapılmadı

Vaillant kombi arıza kodları

Bir çok kullanıcı arıza kodları ekrana geldiğinde tam olarak ne yapacağını bilemez ve belkide kendi giderebileceği bir arıza varsa bile servis talep ederek gereksiz servis ücreti ödemek zorunda kalır.Bazende piyasa da servis hizmeti adı altında hizmet veren fırsatçılar tarafından kandırılarak yüksek maliyetli bir servis hizmeti almak zorunda kalır.Bu sebeple bazı en çok karşılaşacağınız ve sizlerin genel olarak giderebileceği arıza kodlarını aşağıda sıraladır. Vaillant kombi arıza kodları arsında tüketicinin ihtiyacını karşılayacak ve çok karşılaştığı arıza kodları vardır.Bu yazımızda bu kodları sizlere açıklayacağız.Ancak şunu hiç bir zaman göz ardı etmeyin:kombi veya gaz yakıcı cihazlar gaz,elektrik ve su ile çalışan ana fonksiyonu yanma tepkimesi üzerine kurulu cihazlardır.Bu sebeple kombinin iç aksamına kesinlikle müdahale etmeyiniz.Vaillant kombi arıza kodları ile karşılaştığınız şunu anlamanız gerekmektedir.Vaillant kombi her herhangi bir sebepten ötürü kendini kapatarak tüketiciye zarar verecek bir durumunda karşılaşılmaması için vaillant kombi hata kodları sizleri emniyete almıştır.Sizlere en çok karşılaşacağınız vaillant kombi arıza kodlarını sıralayalim.

Vaillant kombi arıza kodları

  • F 20 : Bekçi termostat atık:Herhangi bir sebepten dolayı  gidiş ve dönüş suyu sıcaklığında kısa sürede yüksek bir artış mevcut.Bu durum da reset düğmesinden cihazınızı resetleyiniz.Arızanın gün içinde tekrar etmesi durumunda servis talep ediniz.
  • F 22 :Yetersiz su veya kuru yanma:Bu kodu gördüğünüz de yapmanız gereken ilk şey kombi su basıncını kontrol etmek.Su basıncı düşük ise kombi su doldurma vanası yardımı ile kombiye su 1,5 bar su doldurunuz.Ardından reset düğmesine basınız.Arıza tekrarı halinde servis talep ediniz.
  • F 28 : 3 ateşleme denemesinden sonra kombi de alev oluşmaması.Vaillant kombi arıza kodları arasında sıkça rastlanan ve genel de tüketici kullanım hatasına bağlı bir arıza kodudur.Yapmanız gereken ilk kontrol gaz vanalarıdır.Kapı girişin de ve kombinin yanın da bulunan gaz vanaları kontrol edilmeli kapalı ise açılmalıdır.Gaz vanaları açıldıktan sonra kombi reset düğmesinden resetlenerek cihaz kontrolü yapılabilinir.Ancak gaz vanaları açık ve kombi halen arıza veriyor veya gün içerinde aynı arızayı aralıklı olarak veriyor ise servis talebinde bulunmanız gerekmektedir.
  • F 29 : Çalışma sırasında alev sönüyor.Ev veya iş yerinde doğal gaz ile çalışan cihazlar kontrol edilmeli.Olası bir doğal gaz kesintisi var mı yomu kontrol edilmeli.Cihaz hermetik ise bacın yerine sıkıca bağlantılı olduğu kontrol edilmeli.Bu kontroller yapıldığın da normal bir ise servis talebi yapmanız gerekecektir.

Vaillant kombi arıza kodları iletişim

Vaillant kombi arıza kodları ile ilgili servis talebinde bulunmak için 0212 602 04 04 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Yorum yap

Copyright 2013 Tum Haklari Saklidir. Site icerigi izinsiz olarak kullanilamaz. Bu web sitesi bir ISISER ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ istirakidir. Firmamiz sitemizde adi gecen markalara ozel servis hizmeti vermektedir. Sitemizde ve duyurularimizda ismi gecen logolar ve markalar ilgili firmalarin tescilli markalaridir. Marka logo ve materyalleri bilgi amacli kullanilmistir.